ΕΟΔΥ: Τα σταθερά σημεία διενέργειας δωρεάν rapid test ανά την Ελλάδα

11
Κρήτη: Απεγκλωβίστηκαν 6 άτομα στο Οροπέδιο Καθαρού

Στο πλαίσιο περιορισμού της διασποράς του νέου κορονοϊού SARS-CoV-2, το Υπουργείο Υγείας σε συνεργασία με το Υπουργείο Εθνικής Άμυνας και τον ΕΟΔΥ προχωρούν σε διεύρυνση του Δικτύου Σταθερών Σημείων Δειγματοληψίας προς ανίχνευση του νέου κορονοϊού SARS-CoV-2.

Τα σταθερά σημεία σε όλη την επικράτεια είναι πλέον 325 και σύντομα θα προστεθούν άλλες 53 γραμμές δειγματοληψίας από το ΥΠΕΘΑ για τα οποία θα υπάρξει νεότερη ανακοίνωση.

Σε αυτά τα σημεία μπορούν να υποβάλλονται δωρεάν σε ταχύ τεστ ανίχνευσης αντιγόνου του κορονοϊού SARS-CoV-2 (rapid test) όλοι οι πολίτες αδιακρίτως, έχοντας μαζί τους κάποιο ταυτοποιητικό έγγραφο (αστυνομική ταυτότητα ή διαβατήριο) και γνωρίζοντας τον ΑΜΚΑ τους. Σε περίπτωση κατά την οποία προσέλθουν πολίτες τρίτων χωρών απαραίτητη είναι η προσκόμιση του Passenger Location Form (PLF).

Η βεβαίωση του αποτελέσματος θα αποκτάται μετά από είσοδο στην εφαρμογή gov.gr, κάνοντας χρήση των κωδικών ΤΑΧΙΣ ΝΕΤ και eudcc.gov.gr κάνοντας χρήση του PLF για πολίτες τρίτων χωρών.

Τα σταθερά σημεία Δευτέρα ως Παρασκευή είναι τα εξής:

Περιφέρεια Αττικής

Π.Ε. Κεντρικού Τομέα Αθηνών

1. ΝΝΑ ΝΑΥΤΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΑΘΗΝΩΝ Δεινοκράτους 11521 Αθήνα – 9:00 – 15:00

2. 401 ΓΣΝΑ ΣΤΡΔΟ «ΥΠΤΓΟΥ ΜΠΕΛΙΑ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ» 11527 Λ. Μεσογείων 138 & Κατεχάκη Αθήνα – 9:00 – 15:00

3. 251 ΓΝΑ Λ. Παναγιώτη Κανελλόπουλου 11521 ΑΘΗΝΑ – 9:00 – 15:00

4. 1ο πολυδύναμο κέντρο – Δημοτικό Ιατρείο -Καλφοπούλειο Υγειονομικό Κέντρο, Σόλωνος 78 – 9:30 – 19:30 (κατόπιν ραντεβού – 2103626869, 210362869)

5. 2ο πολυδύναμο Κέντρο – Δημοτικό Ιατρείο – Νέος Κόσμος, Φανοσθένους & Φρειδερίκου Σμιθ – 9:30 – 15:00 (κατόπιν ραντεβού – 2109239865, 2109249787)

6. 3ο Δημοτικό Ιατρείο – Πετράλωνα, Θεσσαλονίκης & Ηρακλειδών – 9:30 – 15:00 (κατόπιν ραντεβού – 2103427515-513, 2103469165)

7. 4ο Δημοτικό Ιατρείο – Κολωνός, Προποντίδος & Αγίας Σοφίας 110 – 9:30 – 15:00 (κατόπιν ραντεβού – 2105121921, 2105157239)

8. 5ο Δημοτικό Ιατρείο – Άνω Πατήσια, Σαρανταπόρου 4 – 9:30 – 15:00 (κατόπιν ραντεβού – 2102015510-511, 2102015559)

9. 6ο πολυδύναμο Κέντρο – Δημοτικό Ιατρείο – Κυψέλη, Χανίων 4Β – 9:30 – 15:00 (κατόπιν ραντεβού – 2108836200, 2108220209)

10. 7η Δημοτική Κοινότητα, Αμπελόκηποι, Πανόρμου 59, (είσοδος από Βραστόβου) – 9:30 – 15:00 (κατόπιν ραντεβού, 2106993487)

11. Κέντρο Υγείας Αλεξάνδρας – 8:00 – 22:00

12. Κέντρο Υγείας Αθηνών – 8:00 – 20:00

13. Κέντρο Υγείας Βύρωνα – 8:00 – 22:00

14. Κέντρο Υγείας Γαλατσίου – 8:00 – 20:00

15. Κέντρο Υγείας Δάφνης – 8:00 – 20:00

16. Κέντρο Υγείας Ζωγράφου – 8:00 – 22:00

17. Κέντρο Υγείας ΚΕΦΟΚ Λένορμαν – 8:00 – 20:00

18. Κέντρο Υγείας Κεραμεικού – 8:00 – 20:00

19. Κέντρο Υγείας Νέας Φιλαδέλφειας – 8:00 – 20:00

20. Κέντρο Υγείας Νέου Κόσμου – 8:00 – 20:00

21. Κέντρο Υγείας Παγκρατίου – 8:00 – 20:00

22. Κέντρο Υγείας Πατησίων – 8:00 – 22:00

23. Κέντρο Υγείας Πλατείας Αττικής – 8:00 – 20:00

24. Τοπικό Ιατρείο Υμηττού – 8:00 – 14:00

25. Πολυιατρείο Αττικής (τέως ΤΥΔΑ) – 8:00 – 14:00

Π.Ε. Βορείου Τομέα Αθηνών

1. 401 ΓΣΝΑ ΣΤΡΔΟ «ΥΠΤΓΟΥ ΜΠΕΛΙΑ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ» 11527 Λ. Μεσογείων 138 & Κατεχάκη Αθήνα – 9:00 – 15:00

2. Δ. Αμαρουσίου, Σταθμός ΗΣΑΠ Μαρούσι – 9:30 – 15:00

3. Δ. Κηφισιάς, Αγίας Παρασκευής 57 Κάτω Κηφισιά – 9:30 – 15:00 (Τρίτη, Πέμπτη)

4. Κέντρο Υγείας Αγίας Παρασκευής – 8:00 – 20:00

5. Κέντρο Υγείας Αμαρουσίου – 8:00 – 22:00

6. Κέντρο Υγείας Νέας Ιωνίας – 8:00 – 20:00

7. Τοπικό Ιατρείο Βριλησσίων – 8:00 – 14:00

8. Τοπικό Ιατρείο Μεταμόρφωσης – 8:00 – 14:00

9. Κέντρο Υγείας Χαλανδρίου – 8:00 – 22:00

10. Τοπικό Ιατρείο Χολαργού – 8:00 – 14:00

Π.Ε. Νοτίου Τομέα Αθηνών

1. Δ. Αλίμου, Κανάρη 1, παραπλεύρως Δημοτολογίου Αλίμου – 12:00 – 18:00

2. Δ. Γλυφάδας, Παλιό Δημαρχείο Γλυφάδας, απέναντι από την Εκκλησία Αγίου Κωνσταντίνου, Βασιλέως Κων/νου – 9:30 – 15:00

3. Δ. Ελληνικού-Αργυρούπολης, Αίθουσα 1ου ΚΑΠΗ, Αλεξιουπόλεως 27 – 14:00 – 20:00 (Τρίτη, Πέμπτη)

4. Κέντρο Υγείας Γλυφάδας – 8:00 – 20:00

5. Κέντρο Υγείας Ηλιούπολης – 8:00 – 22:00

6. Κέντρο Υγείας Καλλιθέας – 8:00 – 22:00

7. Τοπικό Ιατρείο Αλίμου – 8:00 – 14:00 Π.Ε. Ανατολικής Αττικής

Π.Ε. Ανατολικής Αττικής

1. Δ. Διονύσου, Πολιτιστικό κέντρο Άνοιξης, Κανάρη 3 – 9:30 – 15:00 (Δευτέρα, Τετάρτη, Παρασκευή)

2. Κέντρο Υγείας Αχαρνών – 8:00 – 20:00

3. Κέντρο Υγείας Καλυβιών – 8:00 – 22:00

4. Κέντρο Υγείας Καπανδριτίου – 8:00 – 22:00

5. Κέντρο Υγείας Κορωπί – 8:00 – 22:00

6. Κέντρο Υγείας Λαυρίου – 8:00 – 22:00

7. Κέντρο Υγείας Νέας Μάκρης – 8:00 – 22:00

8. Κέντρο Υγείας Ραφήνας – 8:00 – 22:00

9. Κέντρο Υγείας Σπάτων – 8:00 – 22:00

10. Τοπικό Ιατρείο Σκάλας Ωρωπού Αθηνών – 8:00 – 20:00

Π.Ε. Δυτικού Τομέα Αθηνών

1. Ιατρείο ΕΟΔΥ Δήμος Ιλίου Αίαντος και Χρυσηίδος – 9:00 – 15:00

2. Δ. Χαϊδαρίου, Δημαρχείο, Στρ. Καραϊσκάκη 138 & Επαύλεως, Χαϊδάρι – 9:00 – 15:00

3. Δ. Περιστερίου, Δημοτικά καταστήματα – γραφεία Ερυθρού Σταυρού έναντι της πλατείας Δημαρχείου – στάση «Μετρό Περιστέρι» – 12:00 – 18:00

Π.Ε. Δυτικής Αττικής

1. Δ. Ελευσίνας, Πολιτιστικό Κέντρο Κίμωνος και Παγκάλου, (απέναντι από την Εκκλησία Αγίου Γεωργίου) – 9:30 – 15:00 (Δευτέρα, Τετάρτη, Παρασκευή)

Π.Ε. Πειραιώς

1. ΝΝΠ ΝΑΥΤΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΠΕΙΡΑΙΑ Ακτή Μουτσοπούλου – 9:00 – 15:00

2. Δ. Πειραιά, Β΄1 ΚΑΠΗ, Βασιλ. Γεωργίου Β’ 12 – 9:30 – 15:00

Π.Ε. Νήσων

1. ΝΣ ΝΑΥΣΤΑΘΜΟΣ ΣΑΛΑΜΙΝΑ – 9:00 – 15:00

2. ΚΥ Γαλατά – 9:00 – 15:00

3. ΚΥ Αίγινας – 9:00 – 15:00

4. Περιφερειακό Ιατρείο Ύδρας – 9:00 – 15:00

Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας

Π.Ε. Θεσσαλονίκης

1. Νότια Πύλη ΔΕΘ Λ. Στρατού – 12:00 – 19:00

2. Ιατρείο ΕΟΔΥ στη ΔΕΘ, είσοδος από Πύλη Εμπορίου στην Εγνατία – 8:30 – 15:30

3. Ιατρείο ΕΟΔΥ στην Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας, Βασιλίσσης Όλγας 198, στον προαύλιο χώρο της περιφέρειας – 9:30 – 15:00

4. ΜΕΡΥΠ ΣΤΡΔΟ «ΜΑΚΕΔΟΝΟΜΑΧΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΝΤΑΛΙΠΗ» Καραμανλή Κωνσταντίνου, Καλαμαριά Θεσσαλονίκη – 9:00 – 15:00

5. 424 ΓΣΝΕ ΣΤΡΔΟ «ΚΑΡΑΤΑΣIΟΥ Β΄» 56450 Περιφερειακή οδός Ν. Ευκαρπία Θεσσαλονίκη – 9:00 – 15:00

6. Δ. Πυλαίας, ΚΑΠΗ Πανοράματος, Πολυτεχνείου 11 – 9:30 – 15:00 (Τετάρτη)

7. Δ. Καλαμαριάς, εντός δημοτικού θεάτρου, οδός Χιλής και Τριπόλεως 12 – 9:30 – 15:00 (Τρίτη)

8. Δ. Ωραιοκάστρου, Α ΚΑΠΗ Ωραιοκάστρου, Τραπεζούντος 31 – 9:30 – 15:00 (Παρασκευή)

9. Κέντρο Υγείας Κουφαλίων – 8:00 – 15:00

10. Κέντρο Υγείας Μηχανιώνας – 12:00 – 15:00

11. Κέντρο Υγείας Ζαγκλιβερίου – 12:00 – 15:00

12. Κέντρο Υγείας Ευόσμου – 8:00 – 15:00

13. Κέντρο Υγείας Πύλης Αξιού – 8:00 – 15:00

14. Κέντρο Υγείας Θεσσαλονίκης – 8:00 – 15:00

15. Κέντρο Υγείας Χαλάστρας – 8:00 – 15:00

16. Κέντρο Υγείας Διαβατών – 8:00 – 15:00

17. Κέντρο Υγείας Λαγκαδά – 8:00 – 15:00

18. Τοπικό Ιατρείο Ακροπόλεως – 8:00 – 15:00

19. Περιφερειακό Ιατρείο Αμπελοκήπων – 8:00 – 15:00

Π.Ε. Ημαθίας

1. Ι ΜΠ ΣΤΡΔΟ «ΜΑΚΕΔΟΝΟΜΑΧΟΥ ΚΑΠΕΤΑΝ ΑΚΡΙΤΑ» 59100 16ης Οκτωβρίου Βέροια – 9:00 – 15:00

2. ΚΑΠΗ Βέροιας, Μαυρομιχάλη 14 – 8:30 – 15:00

3. Κέντρο Υγείας Νάουσας – 8:00 – 15:00

4. Κέντρο Υγείας Αλεξάνδρειας – 8:00 – 15:00

5. Κέντρο Υγείας Βέροιας – 8:00 – 15:00

Π.Ε. Κιλκίς

1. ΚΑΠΗ Κιλκίς, Καπέτα Γεωργίου 26 – 9:00 – 17:00

Π.Ε. Πέλλας

1. Δημαρχείο Γιαννιτσών, Χατζηδημητρίου και Εθνικής Αντιστάσεως – 8:00 – 15:30

2. Κέντρο Υγείας Άρνισσας – 8:00 – 15:00

3. Κέντρο Υγείας Αριδαίας – 8:00 – 15:00

4. Κέντρο Υγείας Κρύας Βρύσης – 8:00 – 15:00

5. Κέντρο Υγείας Γιαννιτσών – 8:00 – 15:00

6. Κέντρο Υγείας Έδεσσας – 8:00 – 15:00

7. Κέντρο Υγείας Σκύδρας – 8:00 – 15:00

Π.Ε. Πιερίας

1. ΧΧΙV ΤΘΤ ΣΤΡΔΟ «ΕΦ. ΑΝΘΛΓΟΥ (ΠΖ) ΜΠΑΛΑΝΙΚΑ ΝΙΚΟΛΑΟΥ» 60200 Αγ. Μαρίνας Λιτόχωρο Πιερίας – 9:00 – 15:00

2. Ανδρομάχη, Κατερίνη – 8:00 – 14:30

3. Κέντρο Υγείας Αιγινίου – 8:00 – 15:00

4. Κέντρο Υγείας Λιτοχώρου – 8:00 – 15:00

5. Κέντρο Υγείας Κατερίνης – 8:00 – 15:00

Π.Ε. Σερρών

1. 10 ΣΠ ΣΤΡΔΟ «ΙΛΧΟΥ ΚΛΕΙΣΑΡΗ ΓΕΩΡΓΙΟΥ» 62100 Τέρμα Βενιζέλου Σέρρες – 9:00 – 15:00

2. Κ.Υ. Σερρών – 8:30 – 14:30

3. Κέντρο Υγείας Ηράκλειας – 12:00 – 15:00

4. Κέντρο Υγείας Ροδόπολης – 12:00 – 15:00

Π.Ε. Χαλκιδικής

1. Νέα Μουδανιά, Πρώην 4ο Νηπιαγωγείο, Παναγίας Κορυφινής και Καλόλιμνου – 8:30 – 15:30

2. Κέντρο Υγείας Μουδανιών – 12:00 – 15:00

3. Κέντρο Υγείας Παλαιοχωρίου – 12:00 – 15:00

4. Κέντρο Υγείας Κασσάνδρειας – 12:00 – 15:00 Περιφέρεια Ανατολικής Μακεδονίας & Θράκης

Π.Ε. Δράμας

1. Ε΄ ΜΚΔ ΣΤΡΔΟ «ΑΝΧΗ (ΠΖ) ΠΑΠΑΡΓΥΡΗ ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ» 66100 Λ. Στρατού Δράμα – 9:00 – 15:00

2. Πρώην Δημαρχείο, Έναντι Πλατεία Ελευθερίας – 8:00 – 14:00

3. Κέντρο Υγείας Παρανεστίου – 12:00 – 15:00

Π.Ε. Καβάλας

1. ΧΧ ΤΘΜ ΣΤΡΔΟ «ΛΓΟΥ (ΠΖ) ΚΑΡΑΚΩΣΤΑ ΧΡΗΣΤΟΥ» 65201 Καβάλα – 9:00 – 15:00

2. Νομαρχείο Καβάλας – 9:00 – 15:00

3. Κέντρο Υγείας Ελευθερούπολης – 9:00 – 12:00

4. Κέντρο Υγείας Χρυσούπολης – 12:00 – 15:00

Π.Ε. Θάσου

1. Κέντρο Υγείας Πρίνου – 9:00 – 12:00

Π.Ε. Ξάνθης

1. 212 ΚΙΧΝΕ ΣΤΡΔΟ «ΛΟΥΚΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ» 67100 Τέρμα Λευκού Πύργου Ξάνθη – 9:00 – 15:00

2. Κέντρο Υγείας Ξάνθης, ISOBOX, Ανδρέα Δημητρίου 1 – 08:30 – 14:00

3. Κέντρο Υγείας Εχίνου – 12:00 – 15:00

Π.Ε. Ροδόπης

1. 29 Μ/Π ΤΑΞΠΖ ΣΤΡΔΟ «ΛΓΟΥ (ΠΖ) ΠΑΡΑΣΧΟΥ ΒΙΚΤΩΡΑ» 69100 Αγ. Βαρβάρας 162 Κομοτηνή – 9:00 – 15:00

2. Περιφερειακή Ενότητα Ροδόπης, Δημοκρατίας 1, Κομοτηνή – 9:00 – 14:00

3. Δημοτικό Κτίριο Βενιζέλου, Βενιζέλου 51, Κομοτηνή – 9:00 – 14:00

4. Κέντρο Υγείας Ίασμου – 12:00 – 15:00

Π.Ε. Έβρου

1. 216 ΚΙΧΝΕ ΣΤΡΔΟ «ΕΦ. ΑΝΘΛΓΟΥ (ΠΖ) ΠΑΤΣΟΥΚΑ ΓΕΩΡΓΙΟΥ» 68100 Τέρμα Μαρκοπούλου Αλεξανδρούπολη – 9:00 – 15:00

2. 219 ΚΙΧΝΕ ΣΤΡΔΟ «ΑΝΘΛΓΟΥ (ΠΖ) ΚΝΙΘΑΚΗ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ» 68300 25ης Μαΐου Διδυμότειχο – 9:00 – 15:00

3. Φουαγιέ Δημοτικό Θέατρο Αλεξανδρούπολης, Λεωφόρος Δημοκρατίας 306 – 8:30 – 15:30

4. Κέντρο Υγείας Ορεστιάδας – 12:00 – 15:00

5. Λιμάνι Καμαριώτισσας, Σαμοθράκη – 8:00 – 15:00

Περιφέρεια Δυτικής Μακεδονίας

Π.Ε. Κοζάνης

1. 9 Μ/Π ΤΑΞΠΖ ΣΤΡΔΟ «ΜΑΚΕΔΟΝΟΜΑΧΩΝ» Δαβάκη Κωνσταντίνου 50100 Κοζάνη – 9:00 – 15:00

2. Κέντρο Υγείας Κοζάνης, Αριστοφάνους 5Α – 8:00 – 15:00

3. Κέντρο Υγείας Τσοτυλίου – 8:00 – 15:00

4. Κέντρο Υγείας Σιατίστας – 8:00 – 15:00

5. Κέντρο Υγείας Σερβίων – 8:00 – 15:00

6. Κέντρο Υγείας Πτολεμαΐδας – 8:00 – 15:00

Π.Ε. Γρεβενών

1. ΓΝ Γρεβενών Περιοχή Στρατοπέδου – 10:00 – 13:00

2. Εξεταστήριο Θ ,Ζιάκα 23 – 9:00-15:30

3. Κέντρο Υγείας Δεσκάτης – 12:00 – 15:00

Π.Ε. Καστοριάς

1. Κέντρο Υγείας Καστοριάς, Καπετάν Κώττα 2 – 8:00 – 15:00

2. Κέντρο Υγείας Άργος Ορεστικού – 8:00 – 15:00

Π.Ε. Φλώρινας

1. ΣΠ ΣΤΡΔΟ«ΑΝΧΗ (ΠΖ) ΣΚΙΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΠΕΡΙΚΛΗ» 53100 Δημάρχου Παπαθανασίου Φλώρινα – 9:00 – 15:00

2. Ιατρείο ΕΟΔΥ, Ηπείρου 26 – 8:00 – 14:30

3. Περιφερειακό Ιατρείο Λευκώνα – 8:00 – 15:00

4. Κέντρο Υγείας Αμυνταίου – 8:00 – 15:00

Περιφέρεια Ηπείρου

Π.Ε. Άρτας

1. Κέντρο Υγείας Άρτας (ISOBOX) – 9:00 – 15:00

2. ISOBOX Είσοδος Εκθεσιακού Κέντρου Άρτας – 9:00 – 15:00

3. Κέντρο Υγείας Άνω Καλεντίνης – 12:00 – 15:00

Π.Ε. Θεσπρωτίας

1. Πολιτιστικό Κέντρο Πάνθεον – 9:00 – 17:00

2. Γ.Ν. Φιλιατών (προαύλιος χώρος) – 8:30 – 13:30

3. Παραμυθιά – 10:00 – 14:00 (Τρίτη & Πέμπτη)

4. Πέρδικα – 10:00 – 14:00 (κάθε Δευτέρα)

5. Πλαταριά – 10:00 – 14:00 (κάθε Τετάρτη)

6. Σύβοτα – 10:00 – 14:00 (κάθε Παρασκευή)

Π.Ε. Ιωαννίνων

1. ΛΣ/8 Μ/Π ΤΑΞ ΣΤΡΔΟ «TXH (ΠΖ) ΒΕΛΙΣΣΑΡΙΟΥ ΙΩΑΝΝΗ» 45221 Ιωάννινα – 9:00 – 15:00

2. Πανεπιστήμιο Ιωαννίνων – 9:00 – 13:30 (Κάθε Πέμπτη)

3. Περιφέρεια Ηπείρου, Πλατεία Πύρου – 9:00 – 17:00

4. Isobox Γ.Ν. Ιωαννίνων – 8:00 – 14:00

5. Isobox Π.Γ.Ν.Ι. – 8:00 – 14:00

6. Κέντρο Υγείας Βουτσαρά – 12:00 – 15:00

Π.Ε. Πρέβεζας

1. FOB AKTION ΜΟΝΑΔΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗΣ FOB AKTION 48100 – 9:00 – 15:00

2. Αίθουσα Λιμενικού Ταμείου, Ελ. Βενιζέλου 20 – 9.00 – 14.00

Περιφέρεια Θεσσαλίας

Π.Ε. Καρδίτσας

1. Πλατεία Νικολάου Πλαστήρα (Παυσίλυπο), Μυρμιδόνων 2 – 8:00 – 16:00

2. Πλατεία Αγίας Παρασκευής, Τέρμα Σαρανταπόρου – 8:00 – 14:00

3. Δημαρχείο Μουζακίου, Προαύλιο Δημαρχείου – 8:00 – 10:00

4. Κέντρο Υγείας Μουζακίου – 12:00 – 15:00

5. Δ. Σοφάδων, Πνευματικό κέντρο – 10:30 – 12:30

6. Κεντρική Πλατεία Παλαμά, Ηρ. Πολυτεχνείου 12 – 13:00 – 15:00

Π.Ε. Λάρισας

1. 404 ΓΣΝ ΣΤΡΔΟ «ΑΡΧΙΑΤΡΟΥ ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΥ ΚΩΝ/ΝΟΥ» 41222 Τρικάλων 1 & Λάγου Λάρισα – 9:00 – 15:00

2. Κεντρική Πλατεία / Μπροστά στο Δημαρχείο – 8:00 – 15:30

3. Πλατεία ΟΣΕ – 8:00 – 8:00

4. Κέντρο Υγείας Γόννων – 12:00 – 15:00

Π.Ε. Μαγνησίας

1. ΣΤΕΠ ΒΟΛΟΥ ΣΤΡΔΟ «ΣΧΗ (ΠΖ) ΓΕΩΡΓΟΥΛΑ ΝΙΚΟΛΑΟΥ» 38446 Ν. Ιωνία Βόλος – 9:00 – 15:00

2. ΚΑΠΗ Αγ. Βασιλείου Δήμου Βόλου, Τριανταφυλλίδη & Χατζηαργύρη – 8:30 – 15:30

3. Άνω Βόλος – ΤΟΜΥ Ιωλκού, Ιωλκού 408 – 8:30 – 15:30

4. Πανθεσσαλικό Στάδιο Βόλο – 9:00 – 15:00

5. Κέντρο Υγείας Βελεστινού – 12:00 – 15:00

6. Κέντρο Υγείας Ζαγορά – 12:00 – 15:0

Π.Ε. Σποράδων

1. Isobox Κέντρο Υγείας Σκιάθου Παπαδιαμάντη 12 – 7:00 – 12:00

2. Σκιάθος, Λιμένας Σκιάθου – 8:00 – 14:30

3. Κέντρο Υγείας Σκόπελου – 12:00 – 15:00

Π.Ε. Τρικάλων

1. ΣΜΥ ΣΤΡΔΟ «ΣΤΓΟΥ ΚΑΒΡΑΚΟΥ ΧΡΗΣΤΟΥ» 42100 Β. Τσιτσάνη 63 Τρίκαλα – 9:00 – 15:00

2. Πλατεία Δεσποτικού – 7:30 – 13:30

3. Κεντρική Πλατεία Καλαμπάκας – 8:00 – 10:00

4. Ε΄ Καπή – 10:00 – 15:30

5. Κέντρο Υγείας Καλαμπάκας – 12:00 – 15:00

6. Κέντρο Υγείας Φαρκαδόνας – 12:00 – 15:00

Περιφέρεια Δυτικής Ελλάδας

Π. Ε. Αιτωλοακαρνανίας

1. 2/93 ΣΕ ΣΤΡΔΟ ΑΝΤΓΟΥ ΜΟΥΣΤΑΚΛΗ ΣΠΥΡΙΔΩΝΑ, 30200 Αγ. Αθανασίου 9, Μεσολόγγι – 9:00 – 15:00

2. Παλιά Λαχαναγορά – 9:00 – 15:00

3. ΚΑΠΗ Μεσολογγίου – 8:30 – 14:30

4. Κοινοτικό κτίριο, ίδρυμα Τσώνη Ναύπακτος – 9:00 – 14:00

5. Κέντρο Υγείας Αμφιλοχίας – 12:00 – 15:00

6. Κέντρο Υγείας Βόνιτσας – 12:00 – 15:00

7. Κέντρο Υγείας Θέρμου – 12:00 – 15:00

Π.Ε. Αχαΐας

1. ΚΕΤΧ ΣΤΡΔΟ «ΣΧΗ (ΠΖ) ΜΟΥΖΑΚΗ ΑΝΔΡΕΑ» 26331 Μαραγκοπούλου & Γλυκάδος 1 Πάτρα – 9:00 – 15:00

2. Πάτρα, Εμπορικό και Βιομηχανικό Επιμελητήριο, Ρήγα Φεραίου 58 – 8:30 – 20:30

3. Κέντρο Υγείας Ακράτας – 12:00 – 5:00

Π.Ε. Ηλείας

1. Πύργος, Αποστολική Διακονία – Αγίου Νικολάου & Κρεστενιτού – 9:00 – 17:00

2. Κέντρο Υγείας Γαστούνης – 12:00 – 15:00

Περιφέρεια Στερεάς Ελλάδας

Π.Ε. Βοιωτίας

1. ΚΕΠΒ ΣΤΡΔΟ «ΥΠΤΓΟΥ ΨΑΡΡΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ» 32200 Παλαιά Ε.Ο. Αθηνών – Λαμίας Θήβα – 9:00 – 15:00

2. Πνευματικό Κέντρο Θήβας – 9:00 – 15:00

Π.Ε. Εύβοιας

1. ΣΠΖ ΣΤΡΔΟ «ΤΧΗ (ΠZ) ΒΕΛΙΣΣΑΡΙΟΥ ΙΩΑΝΝΗ» 34100 Τέρμα Λιάσκα Χαλκίδα – 9:00 – 15:00

2. Χαλκίδα, 4ο ΚΑΠΗ, 7ου Συντάγματος Πεζικού 20, όπισθεν 4ου Λυκείου – 9:00 – 15:00

3. Λουτρά Αιδηψού, Λιμένας, Αίθουσα ΟΛΝΕ – 8:00 – 13:00

4. Κέντρο Υγείας Καρύστου – 12:00 – 15:00

5. Κέντρο Υγείας Αλιβερίου – 12:00 – 15:00

6. Κέντρο Υγείας Ιστιαίας – 12:00 – 15:00

7. Κέντρο Υγείας Μαντουδίου – 12:00 – 15:00

8. Κέντρο Υγείας Ψαχνών – 12:00 – 15:00

Π.Ε. Ευρυτανίας

1. ΚΑΠΗ Καρπενησίου – 8:30 – 13:00

Π.Ε. Φθιώτιδας

1. ΚΕΥΠ ΣΤΡΔΟ «ΣΧΗ ΤΣΑΚΑΛΟΥ» 35100 Λ. Καλυβίων 2 Λαμία – 9:00 – 15:00

2. Δημοτικό Parking Γαλανέϊκα, Αλύτρωτων Πατρίδων και Αγίας Παρασκευής, Λαμία – 9:00 – 15:00

3. Εκδοτήρια Πανελλήνιας Έκθεσης Λαμίας – 10:00 – 15:00

4. Κέντρο Υγείας Αμφίκλειας – 12:00 – 15:00

5. Κέντρο Υγείας Δομοκού – 12:00 – 15:00

Π.Ε. Φωκίδας

1. Πνευματικό Κέντρο Άμφισσας – 8.00 – 14.00

Περιφέρεια Πελοποννήσου

Π.Ε. Αργολίδας

1. ΚΕΜΧ ΣΤΡΔΟ ΣΧΗ ΜΧ ΖΗΣΙΜΟΠΟΥΛΟΥ ΣΠΥΡΙΔΩΝΑ, 22100 Τέρμα Ασκληπιού, Ναύπλιο – 9:00 – 15:00

2. Αίθουσα «Δανάη», Στρατώνες Καποδίστρια, Άργος – 9:00 – 15:00

3. Κέντρο Νεότητας, Ναύπλιο – 9:00 – 15:00

4. Κέντρο Υγείας Λυγουρίου – 12:00 – 15:00

Π.Ε. Αρκαδίας

1. ΔΙΚΕ (IV ΜΠ) ΣΤΡΔΟ «ΣΤΓΟΥ ΠΛΑΠΟΥΤΑ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ» 22100 Ταξιαρχών & Θεμιστοκλέους 10 Τρίπολη – 9:00 – 15:00

2. Πλατεία Αγίου Βασιλείου, Τρίπολη – 9:00 – 15:00

3. Παναρκαδικό Νοσοκομείο, Τρίπολη – 8:00 – 14:00

4. Πλ. Μεγαλόπολης – 9:30 – 14:00 (Τρίτη)

5. Λεωνίδιο – 9:30 – 12:30 (Πέμπτη)

6. Τυρός – 13:00 – 15:00 (Πέμπτη)

Π.Ε. Κορινθίας

1. 747 ΕΤΜΧ ΣΤΡΔΟ ΑΝΤΓΟΥ ΠΑΠΑΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ, 20300 Σχολής Μηχανικού 1, Λουτράκι – 9:00 – 15:00

2. Δημοτικό θέατρο Κορίνθου, Δαμασκηνού 57, πλησίον πανεπιστημίου – 8:30 – 15:30

Π.Ε. Λακωνίας

1. ΚΕΕΜ ΣΤΡΔΟ ΣΧΗ ΠΖ ΔΑΒΑΚΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ, 23100 Ξηροκάμπι – 14ο ΧΛΜ ΕΟ Σπάρτης – Γυθείου, Σπάρτη – 9:00 – 15:00

2. Κοινωνικό Φαρμακείο Σπάρτης, Ευαγγελίστριας 89 – 9:30 – 16:30

3. Νοσοκομείο Μολάων 9:30 – 14:30 (Δευτέρα & Τετάρτη)

4. Νοσοκομείο Σπάρτης 9:30 – 14:30 (Τρίτη & Πέμπτη)

5. Κέντρο Υγείας Αρεόπολης – 8:00 – 16:00

Π.Ε. Μεσσηνίας

1. 120 ΠΕΑ ΠΤΕΡΥΓΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΑΕΡΟΣ, 24100 Καλαμάτα 9:00 – 15:00

2. Καλαμάτα, Αίθουσα “Α. Κουμουνδούρος” – 8:30 – 15:30

3. Καλαμάτα, Είσοδος Μεγάρου Χορού (Εκπαιδευτικοί/Μαθητές & Πολίτες) – 12:30 – 19:30

Περιφέρεια Ιονίων Νήσων

Π.Ε. Κέρκυρας

1. Δημοτικό Θέατρο Κέρκυρας, Μαντζάρου 5 – 9:00 – 14:30

2. Αχαράβη Κοιν. Ιατρείο – 9:30 – 14:30 (κάθε Δευτέρα)

3. Isobox Γ.Ν. Κέρκυρας – 8:30 – 14:00 (κάθε Δευτέρα)

Π.Ε. Ζακύνθου

1. Ζακυνθος, πλατεία Σολωμού – 10:00 – 13:00 (Τρίτη & Παρασκευή)

2. Ζάκυνθος, KY Πρώην ΙΚΑ – 9:00 – 15:00

Π.Ε. Ιθάκης

1. Κέντρο Υγείας Ιθάκης – 12:00 – 15:00

Π.Ε. Κεφαλληνίας

1. Κέντρο Υγείας Σάμης – 12:00 – 15:00

Π.Ε. Λευκάδας

1. ΚΑΠΗ, Σκιαδαρέση 3 – 8:00 – 15:00

Περιφέρεια Βορείου Αιγαίου

Π.Ε. Λέσβου

1. 98 ΤΥΕΘ ΣΤΡΔΟ «ΤΧΗ (ΠΖ) ΚΥΡΙΑΖΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ» 81100 Ναυάρχου – 9:00 – 15:00

2. Κ.Υ Μυτιλήνης – 8:30 – 15:45

Π.Ε. Λήμνου

1. 88 ΣΔΙ ΜΥΡΙΝΑ ΣΤΡΔΟ «ΝΧΟΥ ΚΟΥΝΤΟΥΡΙΩΤΗ ΠΑΥΛΟΥ» 81400 1ο ΧΛΜ ΕΟ Μύρινας – Μούδρου Μύρινα – 9:00 – 15:00

2. Μύρινα, παλαιό θυρωρείο Γ.Ν. Λήμνου, Ηφαίστου 1 – 8:45 – 14:45

Π.Ε. Σάμου

1. 79 ΤΥΕΘ ΣΤΡΔΟ «ΤΧΗ (ΠΖ) ΠΟΥΛΜΑΝ ΑΙΜΙΛΙΟΥ» 83100 Περ. Μαλαγάρι Βαθύ Σάμου – 9:00 – 15:00

2. Isobox Κ.Υ. Καρλοβάσου – 8:00 – 14:00

3. Isobox Γ.Ν. Σάμου – 8:15 – 14:00

Π.Ε. Ικαρίας

1. ΓΝ Ικαρίας – 9:00 – 15:00

2. ΚΥ Ευδήλου – 9:00 – 17:00

Π.Ε. Χίου

1. 96 ΤΥΕΘ ΣΤΡΔΟ «ΛΓΟΥ (ΠΖ) ΓΚΙΑΛΑ ΓΕΩΡΓΙΟΥ» 82100 Κονδύλη Γεωργίου 1 Χίος – 9:00 – 15:00

2. Πλατεία Βουνακίου – 9:00 – 14:30

3. Περιφερειακό Ιατρείο Οινούσσων – 9:00 – 15:00

Περιφέρεια Νοτίου Αιγαίου

Π.Ε. Άνδρου

1. Κέντρο Υγείας Άνδρου – 9:00 – 17:00

Π.Ε. Θήρας

1. ΓΝ Θήρας – 9:00 – 15:00

2. ΚΥ Ίου – 9:00 – 15:00

3. Περιφερειακό Ιατρείο Φολέγανδρου – 9:00 -15:00

4. Περιφερειακό Ιατρείο Ανάφης – 9:00 – 15:00

5. Περιφερειακό Ιατρείο Σίκινου – 9:00 – 15:00

Π.Ε. Καλύμνου

1. Κάλυμνος, Κεντρικός Λιμένας – 9:00 – 17:00

2. Δημοτικό Κτίριο Δόνα – 9:00 – 14:00

3. ΚΥ Πάτμου – 9:00 – 15:00

4. Περιφερειακό Ιατρείο Λειψών – 9:00 – 15:00

5. Περιφερειακό Ιατρείο Αγαθονησίου – 9:00 – 15:00

6. Περιφερειακό Ιατρείο Αστυπάλαιας – 9:00 – 15:00

Π.Ε. Καρπάθου

1. ΓΝ Καρπάθου – 9:00 – 15:00

2. Περιφερειακό Ιατρείο Κάσου – 9:00 – 15:00

Π.Ε. Κέας-Κύθνου

1. Περιφερειακό Ιατρείο Κέας – 9:00 – 15:00

2. Περιφερειακό Ιατρείο Κύθνος – 9:00 – 15:00

Π.Ε. Κω

1. 295 ΤΕ ΣΤΡΔΟ «ΣΧΗ (ΠΖ) ΚΡΕΚΟΥΚΙΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ» 85300 Περιοχή Άνω Αμπβάρι ΚΩ – 9:00 – 15:00

2. Περιφερειακό Ιατρείο Νίσυρου – 9:00 – 15:00

Π.Ε. Μήλου

1. ΚΥ Μήλου – 9:00 – 15:00

2. Περιφερειακό Ιατρείο Σίφνου – 9:00 – 15:00

3. Περιφερειακό Ιατρείο Σέριφου – 9:00 – 15:00

4. Περιφερειακό Ιατρείο Κίμωλου – 9:00 – 15:00

Π.Ε. Μυκόνου

1. ΚΥ Μυκόνου – 9:00 – 15:00

Π.Ε. Νάξου

1. Νάξος, Εκκλησία Αγίου Νικοδήμου Χώρα – 9:00 – 14:30

2. ΚΥ Χώρας Αμοργού – 9:00 – 15:00

3. Περιφερειακό Ιατρείο Σχοινούσας – 9:00 – 15:00

4. Περιφερειακό Ιατρείο Δονούσας – 9:00 – 15:00

5. Περιφερειακό Ιατρείο Ηρακλειάς – 9:00 – 15:00

6. Περιφερειακό Ιατρείο Κουφονησίων – 9:00 -15:00

Π.Ε. Πάρου

1. Περιφερειακό Ιατρείο Αντίπαρου – 9:00 – 15:00

Π.Ε. Ρόδου

1. ΚΕΔΑ/ΡΟΔΟΥ Αγίων Αναργύρων 76-7885100 Ρόδος – 9:00 – 15:00

2. Παλιό νοσοκομείο Ρόδου, Παπαλουκά 5-8 – 8.30 – 15.00

3. Περιφερειακό Ιατρείο Σύμης – 9:00 – 15:00

4. Περιφερειακό Ιατρείο Καστελόριζου – 9:00 – 15:00

5. Περιφερειακό Ιατρείο Τήλου – 9:00 – 15:00

6. Περιφερειακό Ιατρείο Χάλκης – 9:00 – 15:00

Π.Ε. Σύρου

1. Σύρος, Αθλητικό Κέντρο Δημήτριος Βικέλας – 10:00 – 14:00

Π.Ε. Τήνου

1. ΚΥ Τήνου – 8:00 – 16:00

Περιφέρεια Κρήτης

Π.Ε. Ηρακλείου

1. ΣΕΑΠ ΣΤΡΔΟ «ΟΠΛΑΡΧΗΓΟΥ ΔΑΣΚΑΛΟ-ΓΙΑΝΝΗ ΙΩΑΝΝΗ» 71100 Ικάρου – Νέα Αλικαρνασσός Ηράκλειο – 9:00 – 15:00

2. Πλατεία Ελευθερίας – 9:00 – 15:00

3. ISOBOX – Προαύλιος χώρος 7ης ΥΠΕ – 9:00 – 18:00

4. ISOBOX – Πλατεία Δημαρχείου Γαζίου, Δ. Μαλεβιζίου – 9:00 – 15:00 (Δευτέρα, Τετάρτη, Παρασκευή)

5. Μοίρες, Πολυκέντρο Μοιρών, Ισόγειο Δημαρχείου Μοιρών – 10:00 – 13:00 (Τρίτη, Πέμπτη)

6. Χερσόνησος, Προαύλειος χώρος TOMY Χερσονήσου Φιλικής Εταιρείας 11 – 9:30 – 14:30 (Δευτέρα)

7. Γούρνες, Περιφερειακό Ιατρείο-πρώην Αμερικανική Βάση – 9:30 – 14:30 (Πέμπτη)

8. Κέντρο Υγείας Αγίας Βαρβάρας – 12:00 – 15:00

9. Κέντρο Υγείας Άνω Βιάννου – 12:00 – 15:00

10. Κέντρο Υγείας Αρκαλοχωρίου – 12:00 – 15:00

11. Κέντρο Υγείας Καστελίου – 12:00 – 15:00

12. Κέντρο Υγείας Μοιρών – 12:00 – 15:00

13. Κέντρο Υγείας Χάρακα – 12:00 – 15:00

Π.Ε. Λασιθίου

1. Παλιό Δημαρχείο Αγίου Νικολάου – 9:00 – 17:00

2. Δημοτική Αίθουσα Σητείας, Πλατεία Συντριβανιού – 10:00 – 14:00 (Δευτέρα και Πέμπτη)

3. Δημαρχείο Ιεράπετρας – 10:00 – 14:00 (Τρίτη & Παρασκευή)

4. Κέντρο Υγείας Τζερμιάδου – 12:00 – 15:00

5. Κέντρο Υγείας Σητείας – 12:00 – 15:00

6. Κέντρο Υγείας Ιεράπετρας Λασιθίου – 12:00 – 15:00

Π.Ε. Ρεθύμνης

1. ΤΕΘ ΡΕΘΥΜΝΟY ΣΤΡΔΟ «ΥΠΤΓΟΥ ΚΟΥΝΔΟΥΡΑΚΗ ΑΛEΞΑΝΔΡΟΥ» 74100 Παντελή Πρεβελάκη 1 Ρέθυμνο – 9:00 – 15:00

2. Αίθουσα Πνευματικού Κέντρου Ι.Ν. Αγ.Γεωργίου, Καλλιθέα – 9:00 – 14:00

3. Αίθουσα Εκδηλώσεων Ι.Ν. Αγ.Κωνσταντίνου, Ηγ. Γαβριήλ – 9:00 – 14:00

4. Κέντρο Υγείας Αγίας Φωτεινής – 12:00 – 15:00

5. Κέντρο Υγείας Ανωγίων – 12:00 – 15:00

6. Κέντρο Υγείας Περάματος – 12:00 – 15:00

7. Κέντρο Υγείας Σπηλίου – 12:00 – 15:00

Π.Ε. Χανίων

1. ΝΑΥΤΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ (ΝΝΚ) Ναύσταθμος Κρήτης – ΣΟΥΔΑ 73200 Σούδα Χανίων – 9:00 – 15:00

2. Αύλειος χώρος 1ου Κ.Υ Χανίων (1η – 2η ΤΟΜΥ) Λ. Καραμανλή 99 – 11:30 – 16:00

3. Αύλειος χώρος 2ου Κ.Υ Χανίων (1η – 2η ΤΟΜΥ) Καποδιστρίου & Δραγούμη – 8:30 – 14:30

4. Πολιτιστικό Κέντρο Ταυρωνίτη – 9:30 – 14:00

5. Κέντρο Υγείας Βάμου – 12:00 – 15:00

6. Κέντρο Υγείας Κανδάμου – 12:00 – 15:00

7. Κέντρο Υγείας Σφακιών – 12:00 – 15:00

8. Κέντρο Υγείας Κισσάμου Χανίων – 12:00 – 15:00